| wizard_cristi a întrebat:

Cati utilizatori de internet exista la ora actuala in Romania? Stiti cumva care este diferenta intre numarul de conexiuni si numarul real de utilizatori?

4 răspunsuri:
| monicaclaudia a răspuns:

Eu cred oooo e parerea mea numarul de conexiuni si nr real de utilizatori diferenta e. ca pe o conexiune pot naviga mai multe pc. uri dar nu stiu daca e exacta e doar o logica de-a mea. eu am 2 pc-uri pe aceeasi conexiune.
cit despre citi utilizatori sunt in rom nu prea stiu daca este un document exact de asa ceva
utilizeaza comertul electronic sunt destul de putine. Diverse estimari arata numarul calculatoarelor conectate la Internet intre 700 000 � 1 000 000 de calculatoare, iar cel al utilizatorilor Internet intre 9% (conform Pricewaterhouse � vezi graficul de mai jos) si 13% (conform unui studiu realizat in perioada ianuarie-iulie 2002 de GfK Romania)[1]. Alte surse indica un numar mai scazut de utilizatori de Internet[2]. Totusi rata de crestere anuala a utilizatorilor Internet este destul de mare, ea atingind chiar 39% in ultima perioada.
este ceea ce am gasit mai mult gasesti pe pagina asta :
http://www.riti-internews.ro/ro/ecommerce.htm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu