| Alexalex3445 a întrebat:

Ce alegeti dintre:

- sa va duceti la cel mai bun liceu pe alt profil.
- sa va duceti la un liceul bun, dar nu cel mai bun liceu din oras pe profilul dorit

3 răspunsuri:
| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

A doua variantă. Aleg cel mai bun liceu posibil, desigur, dar nu mă duc la un profil care nu-mi place doar pentru că acel liceu este #1.

| isemilia a răspuns:

Din toate liceele cu specializarea dorita / profilul dorit, il aleg pe cel mai bun. Sau pe cel care imi place cel mai mult. Cata vreme liceul e tot bun si stii ca profesorii sunt in general ok, atunci cred ca e mai bine asa.

| florin926481f a răspuns:

Sa te duci la un liceu doar pentru ca e cel mai bun din oras si sa nu mergi pe profilul dorit e cea mai mare prostie.
Liceul nu conteaza la BAC si o sa regreti daca nu mergi pe profilul dorit.