| anonim_4396 a întrebat:

Ce alegeti :REAL sau UMAN?

Răspuns Câştigător
| Andr3 a răspuns:

UMAN pentru ca ma reprezinta si mi se pare mult mai usor.Depinde de placerile fiecaruia, de ceea ce isi doreste sa faca si ce facultate vrei sa urmezi apoi.Eu ma descurc mult mai bine la limbile straine si la romana si stiinte sociale decat la mate, fizica, chimie.Nu ca nu as fi buna si la celelalte materii, nu ma pasioneaza si de ce sa faci ceva daca nu iti place? important e sa faci ce iti spune inima, nu sa incerci sa te lupti cu niste materii care nu te atrag deloc.Cunosc insa si persoane care nici nu vor a auda de uman pentru ca pur si simplu nu au imaginatie, nu pot intelege gramatica, insa la fizica si mate sunt geniali deci sigur merg pe real.Depinde de fiecare persoanawinking

33 răspunsuri:
| totElodia a răspuns:

Real daca vrei sa ajungi cineva in viata. Din clasa a 5-a mi-am dorit cu ardoare profil de filologie pentru ca am auzit ca nu prea se face matematica, dar acum trec clasa a 8-a, imi doresc profil economic si stiu ca voi avea oportunitati de mii de ori mai multe decat la filologie. In plus matematica de la profil economic este M2, so, mai usoara decat M1.

| LauraAndra a răspuns:

Uman :X

| m97 a răspuns:

Uman.