| anonim_4396 a întrebat:

Ce alegeti :REAL sau UMAN?

Răspuns Câştigător
| Andr3 a răspuns:

UMAN pentru ca ma reprezinta si mi se pare mult mai usor.Depinde de placerile fiecaruia, de ceea ce isi doreste sa faca si ce facultate vrei sa urmezi apoi.Eu ma descurc mult mai bine la limbile straine si la romana si stiinte sociale decat la mate, fizica, chimie.Nu ca nu as fi buna si la celelalte materii, nu ma pasioneaza si de ce sa faci ceva daca nu iti place? important e sa faci ce iti spune inima, nu sa incerci sa te lupti cu niste materii care nu te atrag deloc.Cunosc insa si persoane care nici nu vor a auda de uman pentru ca pur si simplu nu au imaginatie, nu pot intelege gramatica, insa la fizica si mate sunt geniali deci sigur merg pe real.Depinde de fiecare persoanawinking

33 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Mie imi plac chestiile legate de uman, dar ma gandesc ca nu prea am ce face cu ele

| NICKSOOO a răspuns:

In situatia ta ma aflam si eu in urma cu cateva zile; toti imi spuneau ca la real e greu, ca sunt multi care nu iau BAC-ul; eu am terminat cu medie foarte mare 5-8 si pana la urma m-am hotarat sa merg la real...este de viitor; la real chiar daca "tragi" mai mult la inceput, efortul se va vedea mai tarziu si merita; acum depinde si ce iti place; dar daca ai rezultate foarte bune, iti recomand realul.

| NICKSOOO a răspuns:

Mersi mult! :-)

| TheVampireDiaries01 a răspuns (pentru NICKSOOO):

Cu placere happy
Sa stii ca sunt on laughing

| wildlyon a răspuns:

Uman...este mult mai usor

| m97 a răspuns:

Uman.

| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns:

Acum 5 ani am ales REAL si regret si acum.laughing

| piTiCcu a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci, ce te pasioneaza, insa recomand real deoarece e de viitor, si te va ajuta in facultatile bune, chiar daca umanu e mai usor in afara de drept nu prea sunt mari sanse sa ajungi cineva.

Bft!

| totElodia a răspuns:

Real daca vrei sa ajungi cineva in viata. Din clasa a 5-a mi-am dorit cu ardoare profil de filologie pentru ca am auzit ca nu prea se face matematica, dar acum trec clasa a 8-a, imi doresc profil economic si stiu ca voi avea oportunitati de mii de ori mai multe decat la filologie. In plus matematica de la profil economic este M2, so, mai usoara decat M1.

| ℬaby a răspuns:

Bună! Eu aleg UMAN deoarece mă descurc foarte bine la română, istorie şi limbi străine, şi în plus este mult mai uşor pentru mine, pentru că la real mi-ar trebui cunoaşterea matematicii, pe care eu nu am înţeles-o niciodată.

Tu ce alegi? happy

| Idc12345 a răspuns (pentru ℬaby):

Nu stiu...Cred ca voi da la uman si eu big grin

| TheVampireDiaries01 a răspuns:

Realhappy iar daca te uiti in raspunsurile pe care le-am dat vei afla mai multe.
Bafta la scoala!

| AdamLevine a răspuns:

Pai depinde ce-ti place sa faci poate de viitor de ex:Real e mate-Info cea ce cred ca e bataie de cap, iar Uman e romana, istorie, etc...Acum depinde si ce-ti place

| TheVampireDiaries01 a răspuns (pentru AdamLevine):

Real nu e numai mate-info, real este si stiinte ale naturii unde la bac se da Matematica M2 iar la mate-info se da Matematica M1

| AdamLevine a răspuns (pentru TheVampireDiaries01):

Si eu fac la liceu M2 si e o mare bataie de cap...Mi se pare o porcarie matematica astalaughing)Pe mine ma cam depaseste

| TheVampireDiaries01 a răspuns (pentru AdamLevine):

Depinde de persoanabig grin.
Mie imi place matematica si fac M1.

| AdamLevine a răspuns (pentru TheVampireDiaries01):

E mai greu M1 decat M2 nu vad diferenta prin simplu fapt ca nu imi pasabig grin

| TheVampireDiaries01 a răspuns (pentru AdamLevine):

Asa e, e mai greu M1
nu iti pasa mate sau nu iti pasa ca e M1 sau M2? laughing

| NICKSOOO a răspuns (pentru TheVampireDiaries01):

In ce clasa esti? kiss

| TheVampireDiaries01 a răspuns (pentru NICKSOOO):

Trec a10-a happy tu?

| AdamLevine a răspuns (pentru TheVampireDiaries01):

Sincer un imi pasa de niciunalaughing)Desi am bacul la M2laughing)

| TheVampireDiaries01 a răspuns (pentru AdamLevine):

Poate nu o sa mai fie note asa de mici in anii viitori. Cei mai multi au picat de la mate-info.

| AdamLevine a răspuns (pentru TheVampireDiaries01):

Ai gresit cei mai multi au picat mai la toatehappywinking... uitate la rezultate, eu m-am speriat cand am vazutlaughing)

| TheVampireDiaries01 a răspuns (pentru AdamLevine):

La liceul la care sunt eu, cei mai multi au picat la mate-info tongue.

| NICKSOOO a răspuns (pentru TheVampireDiaries01):

A-9-a; imi lasi si mie id-ul tau, te rog ca sa te intreb mai multe legate de real?

| AdamLevine a răspuns (pentru TheVampireDiaries01):

NAspa si la celelalte materi ce au facutbig grin?

| TheVampireDiaries01 a răspuns (pentru AdamLevine):

Cei mai multi au picat la mate.
Majoritatea care au luat bac-ul au fost cei de la filologie sau la profilele unde nu s-a dat mate la bacbig grin.
La romana mai putini.

| AdamLevine a răspuns (pentru TheVampireDiaries01):

Daa la romana stiu ca a fost dezastru, vezi aici se vede adevarat performanta, nu la scoala cu profesorul multi i-a 8, 9 si la bac i-a 3, 4... WTF!

| Nu_Are_Nume_Deea_1978 a răspuns:

Un profil real te dezvoltă multilateral, o să ai o gândire foarte limpede, şi o să reuşeşti să treci cu bine peste greutăţile din societate.

Iar pe plan profesional, ai o mulţime de posibilităţi atât la admiterea la facultate, cât şi la angajare.

Însă, fii atent! Trebuie să munceşti... Un profil real te pune la încercare, şi scoate ce-i mai bun din tine.

Baftă!

| NICKSOOO a răspuns (pentru Nu_Are_Nume_Deea_1978):

Buna! Imi dai si mie id-ul tau, te rog? Vreau sa te intreb mai multe legate de real. Mersi mult!kiss

| RoxyOnTPU a răspuns:

Hey...eu vreau sa ma fac actrita si de asta voi merge la uman. Depinde ce vrei sa devii dar eu iti recumand uman. La uman te axezi pe latura creativa daca ai asa ceva happy.

| LauraAndra a răspuns:

Uman :X