| TrustMe a întrebat:

La anul voi merge la liceu si nu stiu ce sa aleg intre profilul uman si cel real. voi ce alegeti?

Răspuns Câştigător
| kifi a răspuns:

Depinde la ce te pricepi... daca esti bun la matematica, fizica si chimie alegi real, daca esti bun la romana, istorie, geografie alegi uman... daca esti bun si la romana si la matematica iti recomand realul pentru a avea mai multe optiuni la facultate

4 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Real, pentru ca voi avea mai multe optiuni pentru facultate.

| Ada... a răspuns:

Bună! Eu cred că voi alege profilul uman, sunt mult mai bună la română decât la mate. Ar trebui să alegi ce-ţi place ţie mai mult.winking

| Crisstina a răspuns:

La real poti merge daca iti place matematica si informatica. Daca esti mai atras de romana, du-te la uman.

| zapacel a răspuns:

Depinde in ce oras locuiesti! dar eu as zice sa te duci la un profil real-stiinte ale naturii si cu un intensiv limba engleza/franceza/germana sau daca crezi ca te descurci la bilingv ar fi minunat. sper ca te-am ajutat si multa bafta la scoala!