| Reek54 a întrebat:

Ce ar pati un om/animal. daca ar fi electrocutat cu un electrosoc de 1.000.000 de volti?

Răspuns Câştigător
| xBlackDreamx a răspuns:

Daca un om ar fi electrocutat cu un electrosoc de 1 000 000 volti i s-ar incoarda muschii si l-ar pune la pamant(dar nu l-ar mori)

| hkr a răspuns (pentru xBlackDreamx):

Ar muri sigur.

13 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Daca este facut special pentru asta (are intensitate foarte mica) probabil cade din picioare si cam atat...am vazut ca sunt care rezista la electrosocuri...

| s3my a răspuns:

Voltajul in sine nu raneste / dauneaza deci e putin incorect sa iti pui intrebarea asa fiindca e cam asa : daca te loveste o pana cu 300 km / h, nu patesti nimic, dar daca te loveste un camion cu aceeasi viteza?

amperajul este cel care e important in treaba asta, de obicei vreo 10 miliamperi incep sa reprezinte o problema [ nu mai sunt sigur, trebuie verificat ]

| mihaelamiki96 a răspuns:

Depinde de cat il ti, daca il ti doar 4-5 secunde paralizeaza pe moment pentru 5-10 min dar daca il ti mai mult poate muri

| davidtm a răspuns:

Ar muri

Răspuns utilizator avertizat
| KiddaBăă a răspuns:

S.ar bucura că scapă de România!

| strawberry03 a răspuns:

Hmm?thinking Ar muri?

| blackbuttefly a răspuns:

Ar muri.:d

| andreipetresu a răspuns:

Ar muri

| bogdanbogdy a răspuns:

S-ar face scrum...

| Shocky a răspuns:

Daca ar sta intr-un picior nu ar patii nimic dar daca ar sta cu ambele picioare pe sol ar muri pe loc

| HaPpY17 a răspuns:

Ar muri-eu asa cred