| asdhakdf a întrebat:

Ce ar trebui completat in spatiile punctate pentru a obtine un argou : L_c_ț_ _

Răspuns Câştigător
| iann a răspuns:

LOCATIE, pentru ca (prin simpla utilizare in masa) cuvantul se foloseste cel mai des in a definii un loc, o adresa, plasarea in spatiu a unui lucru, desi definitia corecta in dex este alta "LOCÁȚIE, locații, s. f. 1. Închiriere. ♦ Chirie plătită pentru anumite lucruri luate în folosință temporară"

Sper sa fie ok.

| iann a răspuns (pentru iann):

* acel "lucru" plasat in spatiu este un imobil mai exact... happy

| asdhakdf explică (pentru iann):

Asta pusesem si eu laughing. Multumesc oricum. Oricum era bine!happy

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat