| CinevaMisterios a întrebat:

Ce ar trebui sa însemne LSD?

Răspuns Câştigător
| Eastwood a răspuns:

Buna, uite aici :Ce este LSD?

LSD (d-acid lisergic dietilamida), numit de obicei „acidul" a fost

descoperit in 1938 si este cel mai puternic halucinogen cunoscut azi – un

drog care schimba radical starea mentala a unei persoane prin deformarea perceptiei

realitatii pana la punctul in care, in doze mari, apar halucinatii. Desi deriva

dintr-o ciuperca ce creste pe secara sau alte seminte, LSD este semi-sintetic.

Se manufactureaza chimic in laboratoare ilegale cu exceptia unei cantitati mici

care este produsa legal pentru cercetari.

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Un drog

| peperonies a răspuns:

Lysergic acid diethylamide

| Mada_Mada_1995 a răspuns:

Lsd? Ce spuneti voi dar este forte periculor! Stiu ce spun din propria exerienta! Iti a bloca creierul si si daca incerci prea mult vei ramane insemnat pe viata din cauza unor placeri de moment! Iti va distruge sisteul nervos si vei avea dureri groaznice de cap tot restul vietii tale! Nu vei mai simti placerile vietii.ti se va parea totul banal! Exista si riscul sa innebunesti! Asta e grav! Te poti sinucide! Nu este foarte multa lume dejuns de puternica sa se lupte cu asa ceva! Plus ca iti va declansa niste ticuri nervoase de necontrolat care la un moment dat vor fi dureroase si nu vei mai avea ce sa faci! Pacat pentru cine incearca!