| dumitru15a97 a întrebat:

Imi puteti da un exemplu sau imi puteti spune cum sa fac o prezentare de carte? Funda pentru cel/cea mai bun(a) happy

Răspuns Câştigător
| IepureleCuLopată a răspuns:

Salutare!

Ne-a dat la verificarea lecturii ceva de genu după următorul model :

Dragi colegi,

Sunt impresinoat/ă de lectura/aventura cărți... scrisă de...
Cartea cuprinde... (câteva detalii despre acțiunea cărții, poți spune că are diverse aventuri interesante la care participă toate personajele, etc.)
Momentele principale ale acțiunii la care i-au parte personakele mele preferate... ( enumeri personajele preferate ), sunt...
Ele m-au învățat că...
Vă propun spre lecturare cartea... căci...
Vă mulțumesc pentru atenția acordată.

baftă multă!

2 răspunsuri:
| FiddleStick a răspuns:

Incepi cu numele cartii apoi autorul apoi cat de vestit este autorul cateva povesti, in ce an a aparut cartea si cam atat.

| ady4ever a răspuns:

Acestea carte are pe coperta autor poza si titlul carti pg de titlu este identica cu coperta dupa ce rasfoim inca o data ne apare cuprinsul in care ne prezinta toate lecxtiile carti cartea maik are si cotor