| Andreeaandu_3330 a întrebat:

Ce ati alege intre facultatea de stiinte politice, relatii internationale si geografie?

6 răspunsuri:
| xForSpeedx a răspuns:

Stiinte politice, daca ai cap si iti merge bine gura sa-i vrajesti cu sfaturile tale ar fi buna.

Relatii internationale, trebuie sa stii toate limbile din E.U. ( franceza; engleza; germana; spaniola...)

Geografie, ti-as recomanda, deoarece este mult mai usor si daca iti place sa inveti o sa iesi marewinking.

| Paywa a răspuns:

Relatii internationale.

| mixxjim a răspuns:

Toate trei sunt cam la fel de inutile, dar la cea de relatii internationale macar scrie ASE - daca e la ASE - si mai faci ceva materii economice care te-ar putea ajuta cat de cat pe un post de vanzari, merchandiser etc dupa absolvire. cu greografia poti merge in invatamant, ceea ce e mai putin rau decat somer. cu stiinte politice chiar n-ai ce sa faci, ajungi secretara eventual, daca esti fata

| Niiiicu a răspuns:

Eu relati internationale, dar tu?

Răspuns utilizator avertizat
| kasty a răspuns:

Stiinte politice, pentru ca astazi olitica e in floare si la putere, este de viitor
relatii internationale, numai daca ai ceva :spate"pentru a te ajuta sa devii ambasador in alte state
geografie? doar daca vrei sa fii profesoara pe un salariu vai mama lui, sau poate sa lucrezi in turism
bafta in ceea ce alegi sa urmezi!