| Anxreea17 a întrebat:

Ce ati alege intre psihologie si psihopedagogie?+Argumente

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Psihopedagogie, e mai usor sa-ti gasesti loc de munca, de psihologi cel putin in Romania e suprasaturata piata.

| AlexOnf a răspuns (pentru Adry05):

Sunt de acord, partial, cu tine. Cu toate astea, daca sunt aspecte ce te atrag mai tare din domeniul psihilogiei si crezi ca esti dispusa a face sacrificii, in ideea in care nu e usoara specializarea intr-un anumit domeniu al psihologiei, nu vad de ce nu ai incerca asta.
Intr-adevar, psihopegagogia ar fi varianta mai practica de ales, din moment ce ar fi mai usor de gasit un loc de munca.

| Adry05 a răspuns (pentru AlexOnf):

Da, de acord cu tine, da din moment ce ne inteaba de alegere inseamna ca-i plac ambele domenii la fel de mult ca de aia ne pune pe noi sa alegem, daca era convinsa ca vrea sa mearga pe psihologie, se ducea direct nu mai intreba pe aici, asa ca mai bine o indemnam spre alegerea care-i si ofera ceva mai sigur un loc de munca daca tot vrea sa aleaga intre astea.

| Anxreea17 explică (pentru Adry05):

Asa este, mersi frumossss!

| Adry05 a răspuns (pentru Anxreea17):

Cu placere, mult succes.