| Daria a întrebat:

Ce carti va plac? Cateva titluri?

Răspuns Câştigător
| Amy a răspuns:

Singur pe lume-Hector Malot
Pe aripile vantului-Margaret Mitchell
Invitatie le vals-mihail drumes
Elevul Dima dintr-a saptea-mihail drumes
Lorelai-Ionel Teodoreanu

:* xoxo

12 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Mi-a plăcut foarte mult "La râul Piedra am şezut şi-am plâns" a lui Paulo Coehlo şi "Pânza de păianjen" a lui Cella Serghi.
In rest citesc alt tip de cărţi.

| pwp a răspuns:

Jurnalele Vampirilor
Jalna

| xDcreepy a răspuns:

Tot ce tine de Jules Verne, Singur pe lume- Hector Malot, Divina comedie- Dante Al., Pe aripile vantului, La Medeleni- Ionel Teodoreanu, Prin foc si sabie, Omul invizibil... in fine...

| alyna a răspuns:

Singur pe lume-Hector Malot
La rascruce de vanturi-Emily Bronte
Harry Potter-J.K.Rowling
Twilight-Stephenie Meyer
Casa Noptii:semnul, tradarea, aleasa, infruntarea(din nefericire decat primele 4 volume au aparut la noi) de P. C Cast Kristin Cast
Academia vampirilor de Richelle Mead
David Coperfielld-Charles Dickens
Jurnalele vampirilor
Casa de sticla

| Dreams7 a răspuns:

David Copperfield-Charles Dickens;
Marile Sperante-Charles Dickens;
Amintirile unei fete cuminti-Simone de Beauvoir;
Singur pe lume- Hector Malot;
Ultimul cantec-Nicholas Sparks;
O plimbare de neuitat-Nicholas Sparks.

| Adriannae a răspuns:

Demonii - Dostoievski
Procesul - Kafka
Tot ce tine de proza fanastica a lui Eliade
Un veac de singurate, Dragoste in vremea holerei - G. G. Marquez

| ViseInCulori a răspuns:

Dracula, La rascruce de vanturi, Singur pe lume, Dama cu camelii, Coliba unchiului Tomhee hee

| Irina_6314 a răspuns:

Cel mai iubit dintre pamanteni ( vol 1, 2, 3), Marin Preda
Morometii(vol 1, 2), Marin Preda
Ion, Liviu Rebreanu
Ciuleandra, Liviu Rebreanu
Nuvele, Padurea Spanzuratilor, Rebreanu
Maitrey, Mircea Eliade

| cagulatu a răspuns:

Capitan la 15 ani, Winnetou, Jules Verne in general big grin

| CristinaLorena a răspuns:

Pai imi place:The original of Laura (versiunea in limba romana), Copii Capitanului Grant (vol. I si II), 20. 000 de leghe sub mari, Insula misterioasa si Chrira Chiralina...big grin dar mai sunt multe aici am dat cateva exemple. big grin Fundita? :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cartea fetelor cum sa fii cea mai buna in toate, glamour cartea fetelor cum sa stralucesti in orice situatie si cartile cu harry potter imi plac:X:X:X

| anaaa13 a răspuns:

Soni de Andrei Ruse happy