| EllaTutulea a întrebat:

Vreau cateva titluri de carti! big grin

Funda! :X

Răspuns Câştigător
| Harumiiii a răspuns:

Acum depinde de preferintele tale in materie de carti.Eu iti zic doar cateva care mi-au placut mie happy
Lolita de Vladimir Nabokov...o carte controversata dar geniala.
Diavolul si domnisoara Prym, Veronika hotaraste sa moara de P. Coelho
The Time Travelers Wife de Audrey Niffenegger.Eu am citit-o in engleza.chiar nu stiu daca e tradusa si in romana.dar e superba.
Singuratatea numerelor prime de Paolo Giordano...
Notre Dame de Paris de Victor Hugo... oldie but goldie.Am citit-o demult.si de atunci ma "bantuie" sa zic asalaughing, imaginea scheletelor imbratisate din final...
Singur pe lume de Hector Malot ...citita in copilarie.genul de carte pe care nu puteam s-o las din mana...si trebuie zic ca nu ma "lipeam" prea repede de carti pe atunci.Acum imi place sa citesc dar duc lipsa de timp.la naiba.laughing.
Aaa.si la lista pot sa pun etc etc ...mai sunt multe carti care le-as recomanda.dar astea imi vin acum XD
Bafta!

1 răspuns: