| anonim_4396 a întrebat:

Ce cartii trebuie sa citesc pentru clasa 7?

4 răspunsuri:
| crisS a răspuns:

Elevul Dima dintr-a saptea ( e superba mai ales citita la varsta ta
Invitatie la vals ( poveste de iubire cutremuratoare)
Coliba unchiului Tom ( sfasietor de dureros dar adevarat )
La tiganci
Ciocoii vechi si noi

Bafta! happy

| LORY a răspuns:

Http://www.elady.ro/articole/Familie/Lista-de-lecturi-pentru-gimnaziu.html

Cauta in librarii - "Lecturile copilarie. Bibliografie pentru clasa a VII-a"

Cere-i profesoarei tale de lb. romana o lista cu lecturile obligatorii si suplimentare...Eu sunt cls. a 8-a; daca vrei sugestii de carti in afara de cele pentru. scoala da-mi un mesaj privat! :D

Sper ca te-am ajutat!

Bye!

| ---droid-kid--- a răspuns:

Pffff mi-a dat mie profa o pagina de caiet studentesccrying

| AlinutzaRouz a răspuns:

Poti citi ce carti vrei, ce iti place de fapt. eu am terminat a saptea si am citit seria twilight si Harry potter( imi place magia, vampirii, fantomele si chestiile astea) Alegi cartea in functie de ce-ti placehappy