| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti ca ne va da la examenul national la romana la subiectul I B?

Răspuns Câştigător
| RoxxuInna a răspuns:

Cele mai multe sanse o are caracterizarea, apoi semnificatia titlului sau mesajul textului [acest lucru mi l-a spus profesoara]

3 răspunsuri:
| YqLmX a răspuns:

Eu m-am axat pe specii si genuri. Bine ar fi să dea semnificaţia titlului, deşi nu cred. Mi-e frică să nu dea pastelul sau opera literară.

| fearlessss a răspuns:

Probabil o sa dea aia cu explicarea titlului in raport cu textul sau mesajul textului.Dar cel mai sigura e prima cu titlu, zic eu!

| Gabby98 a răspuns:

S-ar putea sa ne dea aia cu titlu in raport cu textul cel mai probabil sau mesajul poeziei (eu nu vreau niciuna. mi-as dori sa ne dea sa demonstram ca apartine genului epic sau liric sau nuvela...)