| Ema22 a întrebat:

Ce credeti ca pica la Bac la istorie la subiectul 3?

Răspuns Câştigător
| asperger3 a răspuns:

Off-topic in a xi-a se dau simulari la romana si la sitorie. Colegii mei s-au fript anul trecut la romana. Au zis ca nu mai pica Caragiale si aia a picat.
Revenind la intrebare secolul XX de la Primul Razboi Mondial pana la Comunism
Sau Modernaizarea statului roman tinand cont ca suntem in anul centenarului

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Evident ca va pica ceva din toata materia, care nu s-a dat anul trecut!

| Ema22 explică (pentru asperger3):

Si eu m.am ars atunci? Si acum crezi ca o sa pice tot Ultima noapte?

| asperger3 a răspuns (pentru Ema22):

La romana sicer as merge pe Baltagul/Lapusneanul/Ion/Morometii ca epic
Dramatic nu e cazul ca sunt doua opere(Iona si O scrisoare pierduta)
Pe liric ar putea pica Plub/Testament/Riga/Luceafarul sau Floarea albastra

| asperger3 a răspuns (pentru Violleta2022):

Off-topic in a xi-a se dau simulari la romana si la sitorie. Colegii mei s-au fript anul trecut la romana. Au zis ca nu mai pica Caragiale si aia a picat.
Revenind la intrebare secolul XX de la Primul Razboi Mondial pana la Comunism
Sau Modernaizarea statului roman tinand cont ca suntem in anul centenarului