| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti ca se va da la eseul argumentativ profil uman la bac?

Va multumesc!

1 răspuns:
| dedeya2 a răspuns:

Pai, depinde de la an la an. Poate fi greu, usor. n-ai de unde sa stii. Dar cele usoare presupun ca le stii ( despre iubire, vointa, sinceritate. etc ). Heh, cele "nasoale" suna cam asa : "Importanta pastrarii valorilor nationale intr-o epoca a globalizarii", "Importanta cunoasterii unor notiuni de limba si stil in vederea receptarii operelor literare", "Importanta cunoasterii unor elemente de hipotext in receptarea operelor literare", "Influenta evenimentelor din viata personala a artistului asupra operelor sale" si lista poate continua.