| andreea582 a întrebat:

Ce credeti ca va pica luni la romana la prima compunere? Si ce este in programa?

5 răspunsuri:
| gingergirl1 a răspuns:

Daca va fi un text liric cred ca la prima compunere va fi o demonstrație dau sa iti exprimi opinia despre semnificatia textului sau etc
Eu una sper sa avem un text narativ sau chiar si o poezie ar fi ok daf sa nu fie foarte grea ...in orice caz SUCCES :*

| AlexL28 a răspuns:

In ultimul timp am vazut multe intrebari de genul acesta, dar nu inteleg ce va temeti asa tare, nu e asa greu, ba e chiar mai usor ca la simulari, tu doar citeste comentariile de cateva ori si vezi sa stii si la ce foloseste virgula sau punctul in propozitii

| Codrut_Alexandru_1999 a răspuns:

Cred ca va pica demonstratie ca e opera epica sau opera lirica, iar la a doua compunere cred ca va pica ceva pe baza imaginatiei

| armageddon22 a răspuns:

Eu cred ca mesaj sau titlu astea sunt cele mai des intalnite, oricum mai bine invata tot.

| Madalin_Moiceanu_1999 a răspuns:

Buna, eu cred ca va fi o cumpunere despre tema textului (liric\epic), iar a doua compunere va avea ca baza un text nonliterar, cred ca va fi o compunere descriptiva sau o intamplare big grin succes, PS: si eu dau examenul