| Andreutza016 a întrebat:

Heeei! Ce credeti ca va pica la examen, la romana, la prima compunere? Am inteles ca mesaj si titlu dar pt epic sau liric?

9 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Nu se ştie, dar cel mai probabil va fi mesaj/titlu la o operă lirică.
Şi eu am luni examen O.o

| RΔϟVAη a răspuns:

Cica ai inteles ca mesaj si titlu. Poate da o demonstratie a apartenentei genului liric/epic. o fabula, un basm

| Andreutza016 explică:

Si eu ma gandeeam la fel, dar daca titlul la liric a fost in simulare oare sa fie si acum tot la liric ceva? Profa ta ce ti a zislaughing?

| Andreutza016 explică:

Mesaj de la text epic sau liric?

| JusTLiVe a răspuns:

Sincer as vrea un text epic ca mi se pare mai usor decat sa scriu vreo semnificatie la vreun vers...Succes pentru Luniwinking

| gabriella12 a răspuns:

E foarte posibil sa fie o opera lirica fiindca asa s-a dat si la olimpici. Oricum, bafta! Si eu dau luni :-s

| AnnaMarrria a răspuns (pentru gabriella12):

La olimpici s-a dat o fabula, care e opera epica.

| AnnaMarrria a răspuns (pentru gabriella12):

Cel mai probabil o sa fie mesajul unui text. Se poate da si fabula si genul epic dar si basmul. Nu prea cred ca ne mai dau despre titlu ca s-a dat la simulare. Eu cred ca cel mai probabil o sa fie o opera epica. In niciun caz nu se va da caracterizare de personaj caci s-a dat anul trecut.

| Biancabibi0904 a răspuns:

Cred că se va da o caracterizare de personaje deoarece nu s-a mai dat de mult!