| An4r3y a întrebat:

Ce credeti de astia cu 7 miliarde de oameni si cum s-a spus ca in 1800 erau doar 1 miliard eu cred ca ne inmultim prea repede si ca ar trebui data o lege sa nu depaseasca... copii o familie stiu ca ar suna ciudat da wow asa nu mai incapem pe pamant...

4 răspunsuri:
| AnnAnne a răspuns:

Bun, eu o sa-mi fac datoria.O sa adopt laughing.

| wintage a răspuns:

Mie mi se pare China foarte organizata si nu agreez deloc comunismul dar ne-ar scapa de multe probleme.
Iar cum o romanca naste in medie 1, 3 copii si o femeie de etnie roma naste 3 copii. Si nu ar fi asta o mare problema daca nu ar fi atat de needucati.sad

Elianna
| Elianna a răspuns:

Aşa ceva este în China. O familie poate să aibă doar un singur copil. Doar dacă le moare acela pot să facă altul!

| Toshima a răspuns:

Deci uite cum sttau treburile.Noi ne inmultim. Daca nu ne-am inmulti atat de mult ar scadea populatia de toooot pana vom disparea.Tu nu ai luat in calcul faptul ca in fiecare zi mor sute de oameni, timp in care se nasc mii, iar din acele mii o vreme iar mor inainte de a da ochii cu lumea.(scuze de ortografie).Asa ca bucura-te de viata pe care o ai si lasa-i pe altii in taina lor. Fara suparare te rog.Mai vb...