| aannddrreeaa a întrebat:

Ce credeti despre ASE? Ce departament credeti ca e cel mai bun si ajuta pe viitor(un loc de munca stabil, cat de cat profitabil)?

1 răspuns:
| Dana211 a răspuns:

Cibernetica e foarte buna si chiar e in top 10 cele mai de viitor facultati din tara si contabilitatea ar mai fi cat de cat ok, dar asta daca iti gasesti loc de munca dupa aceea ( piata e suprasaturata). Pana la urma toate sunt bune, dar asta depinde de tine, adica pentru a face ceva trebuie sa termini printre primii. Cunosc persoane care au terminat relatiile internationale (care din punctul meu de vedere chiar sunt degeaba) si s-au angajat pe niste salarii foarte mari fata de cele de la noi din tara, dar au terminat facultatea in primii 10!