| Beautyfree a întrebat:

Ce culoare are de fapt cutia neagra din avioanele de transport comercial?

Răspuns Câştigător
| pepe a răspuns:

Portocalie

7 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Portocalie.

| shtephie a răspuns:

Portocalie happy

Răspuns utilizator avertizat
| Andreiutz_4276 a răspuns:

Din cate stiu eu este portocalie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca i zice cutia neagra poate sa a iaba cuoare neagra sua alba am depinde de tipul avionului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se numeste 'cutia neagra' pentru ca este neagra. se numeste cutia neagra pentru ca aia se deschide numai cand se prabuseste un avion, si daca ajungi sa cauti aia e ceva de rau... de aia ii zice 'neagra'. In fapt, cutia neagra este portocalie.

| AmberMyth1 a răspuns:

Este neagra, cu butoane verzi, rosii si negre.winking
Sper ca te-am ajutat! Funda?batting eyelashes