| anonim_4396 a întrebat:

Ce cuvânt românesc cunoașteți care începe cu "ma" și se termină cu "un"?

Răspuns Câştigător
| SmokeyEye a răspuns:

Magiun, madiun, madjun( sunt singurele 3 din limba romana care exista si in dex. -pe verificate). Exclus dictionarul de regionalisme, care nu il am.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da o cautare in dexonline.ro cu ma*un si le afli pe toate. Numai bine!

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Am făcut și asta, dar mă gîndeam că poate nu toate cuvintele sunt în dex online și voi știți mai multe.
Mulțumesc și pentru răspunsul tău, o să-ți dau vot după ce voi ajunge Senior.

| SmokeyEye a răspuns:

MAGIÚN n. Produs alimentar, sub formă de pastă dulce, obținut prin fierberea îndelungată a prunelor (sau a altor fructe). /

| SmokeyEye a răspuns:

Magiun, madiun, madjun( sunt singurele 3 din limba romana care exista si in dex. -pe verificate). Exclus dictionarul de regionalisme, care nu il am. * sau mărun

| anonim_4396 explică (pentru SmokeyEye):

Mulțumesc.

| SmokeyEye a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placere.