| goodvsevill a întrebat:

Ce e invatamantul cu frecventa redusa dar seral? FUNDA! pentru cel mai bun raspuns ^^

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

* pentru una din aceste forme de frecventa pot opta NUMAI absolventi ai invatamantului gimnazial care au depasit varsta de 18 ani
* pentru ambele forme de frecventa, durata studiilor se prelungeste cu 1 an
* curs seral"" presupune frecventa zilnica pe tot parcursul unui semestru scolar
*curs cu "frecventa redusa" presupune frecventa de numai cateva saptamani pe parcursul unui semestru.

| goodvsevill explică (pentru alessia5158):

Cum adica ambele? ''pentru ambele forme de frecventa, durata studiilor se prelungeste cu 1 an''

| alessia5158 a răspuns (pentru goodvsevill):

Atat pentru "seral" cat si pentru"frecventa redusa" durata studiilor se prelungeste cu 1 an--- in loc de 12 clase faci 13 clase.
Numai bine!

| goodvsevill explică (pentru alessia5158):

A dap inteleg. mersi

5 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

La seral te duci in fiecare dupa masa de la 4 sau 5; si la frecventa redusa doar o saptamana pe luna si tot dupa masa! dar la terminare dai examenele ca si cei de la zi!

| goodvsevill explică (pentru luiza):

Da? ai fost si tu? sau de unde sti?