| shutup13 a întrebat:

Ce e o imagine motrica?

Răspuns Câştigător
| chiruav a răspuns:

O imagine motrica are rolul de a arata o actiune. De exemplu: "bicicleta merge pe strada" (bicicleta merge) este o imagine motorica sau dinamica. Fundita plizz big grin!

3 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Imaginea motrica infatiseaza o actiune. Exemplu:miscarile pe care le faci cand joci tenis.Reprezinta o modalitate de antrenament pentru sportivi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reprezinta actiunea de a se misca, dai funda, dai funda ACIDandei ca a rspunus pimul

| Denisa2763 a răspuns:

O imagine motorica arata miscarea, are rolul de a da un inteles mai frumos unei poezii/text