| alymiky13 a întrebat:

Ce este o imagine motrica si ce rol ai imaginile motrice in text?

Răspuns Câştigător
| mEr a răspuns:

O imagine motorica arata miscarea are rolul de a da un inteles mai frumos unei poezii. Ex: laptle curgea din sticla sa ca si o cascada mirifica imprastiind peste tot vapori racoritori de apa

| AnnaSerban a răspuns (pentru mEr):

Imaginea motraica este imaginea care arata miscarea, este folosita pentru a infrumuseta textul.

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

@Kronstadt,
Consider ca raportarea ta este abuziva in sensul ca interpretezi cu prea mare strictete regulamentul site-ului! --- userul, prin intrebarea sa, cere o definire a ceea ce se numeste "imagine motrica"--- este clar ca nu intelege ce este aceea o "imagine motrica"! Daca ar fi cerut : " identificati-mi imaginile motrice din textul--- " atunci, da, ar fi o tema!

| alion4ik a răspuns (pentru alessia5158):

Sunt cu totul de acord cu tine, si chiar daca er cere o tema el are dreptul sa posteze ce doreste

| alessia5158 a răspuns (pentru alion4ik):

Nici chiar asa!--- regulamentul site-ului prevede sanctiuni atat pentru cei care-si fac temele pe TPU din lene cronica( exceptandu-i, bineînțeles, pe cei care nu inteleg anumite chestiuni din tema data ) cat si pentru cei care abuzeaza de dreptul de a raporta --- in cazul de fata userul Kronstadt a facut un abuz de dreptul sau de a raporta. Se pare ca, atentionarea mea si-a facut efectul --- dupa cum observi, respectivul si-a sters raspunsul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se fac teme pe site. Te-am raportat (inca o data)!

| MaDa_MaDy_1996 a răspuns:

O imagine motrica arata miscarea care are rolul de a da un inteles mai frumos unei text.Ex: Peste dealuri trece mingea galbena de foc