| anonim_4396 a întrebat:

Ce e Pepsiglasul?
Întreb pentru un prieten!
winking

Răspuns Câştigător
| Speranta12 a răspuns:

@ darrio2007 - gabicoo nu s-a luat dupa prosti si i-a crezut, gabicoo doar a facut ras de exprimarea gresita a dansei

| sabin89 a răspuns (pentru Speranta12):

A făcut râs? sau a făcut haz?

| Speranta12 a răspuns (pentru sabin89):

Ha ha!

24 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns (pentru Werrich):

OK! Asta vor avea elevii pe bănci! Așa a zis ministra!
Mă întreb pe dă doar paharul gol? Le dă și Pepsi?
hee hee

| Catrice a răspuns (pentru gabicoo):

Pai gol normal... il umplu in pauza de masa la cantina școlii.

| gabicoo a răspuns (pentru Catrice):

Și dacă școala e undeva la țară? Unde nici nu poate fi vorba de cantină!
winking
La crâșma din sat?
laughing

O fi voie?

| Catrice a răspuns (pentru gabicoo):

Fiecare școală se adaptează condițiilor avutehee hee

| Curious2 a răspuns (pentru gabicoo):

Da nu e sanatos sa bei pepsi, dom' profesor.

| gabicoo a răspuns (pentru Curious2):

Da! Corect!
Mai nou, printre elevi, se poartă hameiul!
laughing

| Curious2 a răspuns (pentru gabicoo):

Si daca unii elevi beau bere? Ce e rau in asta, dom' profesor?

| gabicoo a răspuns (pentru Curious2):

Păi la școală în timpul programului nu e voie!

După program e treaba lor și cheltuiala părinților!

| Curious2 a răspuns (pentru gabicoo):

E nu e voie. Haideţi dom' profesor. La şcoala ne întâlnim cu dascălii noştri dragi si cu tovaraşii colegi. Nu mai suntem in perioada comunistă.
Copii trebuie să se simtă liberi, să se simtă bine alături de profesori si invăţători.
Doua doze de bere pentru fiecare şi nişte bungi cu seminţe sunt binevenite.

Răspuns utilizator avertizat
| gabicoo a răspuns (pentru AlexDorinel):

La bere i se zice hamei de la planta care da gustul amărui al băuturii! Ce să-ți fac Dorineleeeeee dacă tu bei Fanta de struguri și te îmbeți!

Răspuns utilizator avertizat
| gabicoo a răspuns (pentru AlexDorinel):

Elevii au fost dintotdeauna cu berea în mână! Rușinos pentru tine e că nu știi că hamei i se spune berii în argou!

Răspuns utilizator avertizat
| Nirvanaaa a răspuns:

Asteptam răspuns de la ministerul învățământului dacă tot au reinventat DEX-ul și au adăugat alte neologisme.

| JicaContra a răspuns:

Daca il scrii intr-un cuvant e poceala dupa plexiglass
daca il scrii in doua: pepsi glass
atunci pepsi e o bautura si glass e un pahar, deci un pahar de pepsi

cand ai auzit chestia asta, nu a facut pauza intre pepsi si glass?

| gabicoo a răspuns (pentru JicaContra):

Păi a fost un fel de pauză între pepsi și glas. De fapt a fost mai mult o bâlbâială între cele două părți ale pepsiglasului! Madama a dovedit încă o dată că e praf!

E profesoară de română nu inginer constructor! Cine suntem noi să o criticăm? Ce dacă nu știe cum se zice la plexiglass! Mai sunt și alții care nu știu! Și nu a murit nimeni din cauza asta!
laughing

| MValentin a răspuns:

Poate plexiglas, un material de plastic asemanator sticlei

| gabicoo a răspuns (pentru MValentin):

Nu! Pepsiglasul așa a zis Anisie la TV!
laughing

| darrio2007 a răspuns (pentru gabicoo):

Cand te iei dupa toti prostii, ii si crezi.
http://www.depozit-online.ro/......mm-pmma-xt