| anonim_4396 a întrebat:

Ce este biodegradarea si in ce consta ea?

5 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Care poate fi degradat ( ruinare, deteriorare, ponosire, depreciere-despre animale, plante, produse chimice etc.) de factori biologici (boli. daunatori, buruieni etc.) sau agenti biologici (bacteriile, virusii, ciupercile ~drojdii si mucegaiuri~si parazitii).

| candydream a răspuns:

Spunem ca un prosus se biodegradeaza daca nu rezista in timp ci se descompune de aceea este important sa folosim foarte putine produse nedegradabile.De ex poti bea apa minerala la sticla de sticla si nu la pet, in plus din sticla are un gust mai bun.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zimi tu ca eu nu stiu ok

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Biodegradarea este fenomenul prin care o substanta se descompune natural cu ajutorul unor
microorganisme, din descompunerea acesteia rezultand
alte substante inofensive

| DeutssDee a răspuns:

Biodegradarea este fenomenul prin care o substanta se descompune natural cu ajutorul unor
microorganisme, din descompunerea acesteia rezultand
alte substante inofensivehappy