miruna-apostol
| miruna-apostol a întrebat:

Ce este mai periculos pentru o comunitate: o persoana care nu stie nimic sau o persoana care nu stie ca nu stie nimic?

Răspuns Câştigător
| moonY a răspuns:

Cu siguranta cel care "nu stie ca nu stie nimic"..pentru ca in ignoranta lui..nu are limite

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O persoana care nu stie ca nu stie, care are impresia ca stie, care da sfaturi gresite si sare in sus de indignare cand este corectata.

| Flav a răspuns:

Pai nu sunt cam aceleasi lucru? adica a 2 categorie se include tot in prima, esenta ramane ca nu stie nimic, deci e acelasi grad de periculozitate

miruna-apostol
| miruna-apostol explică:

@Nobody mi-a placut si raspunsul tau.
@brigaela sunt si persoane care stiu, isi motiveaza raspunsurile si sar in sus de indignare atunci cand cineva da solutii, sustinand ca sunt corecte.
Raspunsul castigator a fost dat de @moonY. Felicitari! Simplu si la subiect.
Va multumesc tuturor pentru raspunsuri.

| Orannginna a răspuns:

Din punctul meu de vedere "o persoana care nu stie ca nu stie nimic". Cel care este contient ca nu stie nimic, se poate cel putin controla pe cand celalalt este cu mult mai periculos.

| dicarmencitta1957 a răspuns:

In esenta de fapt, nici in prima si nici in a doua nu stie de capul lui nimic, astia se numesc oamenii fara cunostinte generale, care dau de furca comunitatii din orice punct de vedere, la groapa cu lei cu ei.

| Kokolina a răspuns:

O persoana care nu stie ca nu stie nimic deoarece va fi sigur pe el si va da gresi deseori.
pa pa.

| monika_9877 a răspuns:

Persoana care " nu stie ca nu stie nimic "

| LaR1sA a răspuns:

Eu cred ca e mai periculos cel care "nu stie nimic"... poate ca in sinea lui e constient de lucrul asta dar nu face nimic pentru a indrepta situatiawinking pe cand cel care nu stie ca nu stie nimic...trenbuie intai sa realizeze lucrul asta...si apoi sa devina periculos pentru comunitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O persoana care stie ca nu stie nimic. dar vrea sa para ca stie.sunt multi pe TPU.se simt pe site ca pestii in apa.de ce? au avut parte de o provocare.sa-si puna fotografia, sau sa-si dea id-ul sau adresa.era o ingramadealaaaaa, inexistenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine nu stie si stie ca nu stie, e nestiutor, invata-l.
Cine nu stie si nu stie ca nu stie, e prost, ocoleste-l.
Cine stie si nu stie ca stie, e adormit, trezeste-l.
Cine stie si stie ca stie, e intelept, urmeaza-l.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O persoana care nu stie ca nu stie nimic, este mai periculoasa decat o persoana care nu stie nimic si stie ca nu stie.

| elimiha a răspuns:

Da-mi te rog Id-ul, sa mai vorbim

| ♥girl2010[:x]♥...huhn♥:| a răspuns:

Ambele cazuri sunt destul de periculoase...sa stii ca atunci cand nu stii nimic este la fel ca o o persoana care nu stie ca nu stie nimic si perr sa vezi legatura the enciclopedy98 arthur bregan