| 0ce0este0ce0sunt0 a întrebat:

Ce este o conspiratie?

6 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Actiune secreta si ilegala indreptata contra ordinii publice ori impotriva statului.

| カルメン a răspuns:

Uneltire secretă şi ilegală îndreptată împotriva (conducătorilor) statului sau a ordinii publice; complot; conjuraţie.

| anonul a răspuns:

Cand 2 sau mai multi tipi colaboreaza ca sa-l faca pe unu' big grin

| Aurelia_6050 a răspuns:

CONSPIRÁȚIE, conspirații, s. f. Uneltire secretă și ilegală îndreptată împotriva (conducătorilor) statului sau a ordinii publice; complot; conjurație.

| love156471 a răspuns:

CONSPIRÁȚIE= Uneltire secretă și ilegală îndreptată împotriva (conducătorilor) statului sau a ordinii publice; complot;