| bmerry a întrebat:

Ce este taurina? Este adevarat ca in energizante nu se adauga taurina extrasa de la animale, ci o substanta sintetica?

Răspuns Câştigător
| blackcat99 a răspuns:

Taurina e un compus chimic din energizante. Cel folosit in domeniul alimentar (energizante si alte prostii) e strict sintetic si nu are nimic natural. Odata ajuns in corp, starneste batai neregulate ale inimii, iar pe termen lung creste riscul de stop cardio respirator.

5 răspunsuri:
| Delicacy a răspuns:

Există dicţionar medical. happy

| bmerry explică (pentru Delicacy):

Vroiam si pareri, mersi de informare.

| Delicacy a răspuns (pentru bmerry):

Nu poţi sa-ţi dai cu părerea asupra informţiilor biologice, asta nu e joacă.

| bmerry explică (pentru Delicacy):

Inteleg,dar intrebarea era informativa, daca era ceva serios nu o postam aici.

| kasty a răspuns:

Taurina este un acid aminoetilsulfonici.
Ceea ce poate nu toată lumea știe este faptul că taurina din băuturile energizante este o substanță sintetică, produsă de companiile farmaceutice și nu este derivată din produse animale, cum ar fi din taur.