| anonim_4396 a întrebat:

Ce fac plantele si animalele in timpul iernii?

Răspuns Câştigător
assiris
| assiris a răspuns:

Fa-ti timp si priveste natura din jurul tau, vei descoperi foarte multe lucruri interesante.

104 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa sti ca hiberneaza amice

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Animalele migreaza iar plantele se ofilesc si mor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai animalele in timpl ierni hiberneaza, iar plantele unele mor

Alte răspunsuri
| zighi a răspuns:

Unele animale hiberneaza sau migreaza, iar plantele ori mor ori hiberneaza si acestea, in timpul hibernarii la animale metabolismul, temperatura corpului si respiratia sunt mai scazute.

| bybyandmiley99 a răspuns:

Animalele hiberneaza iar plantele ori se ofilesc ori rezista si se adapteaza

Alte răspunsuri
| cristinaiubitzica a răspuns:

Unele hiberneaza, aletele isi cauta hrana pentru pui si plantele par ca sunt uscate dar sunt foarte bine puse pe pamant happy

Alte răspunsuri
| asdfghjklp a răspuns:

animalele hiberneaza