| denisa_2044 a întrebat:

Ce facultate pot sa urmez avand in vedere ca profilul din liceu este bilingv? in afara de litere... Studiez la scoala germana, engleza si spaniola.

3 răspunsuri:
| yuli10 a răspuns:

Nu prea conteaza ce ai facut in liceu pentru ca oricum se face putin din toate si apoi poti sa urmezi ce facultate vrei.
in afara de litere, tot in cadrul universitatii, e si facultatea de limbi si literaturi straine http://www3.limbi-straine.ro/

| turist a răspuns:

Daca inveti poti sa faci orice facultate pe care o doresti! Totul e sa stii ce vrei sa faci cand "vei fi mare"! Limbile straine nu strica nicaieri si nici cunostintele PC...de altfel totul se invata!
Bafta si spor la treaba!

| Nikita a răspuns:

Ceva pe la ASE sau Stiinte politice.Au sectii pentru cei cu abilitti in domeniu. dupa poti sa pleci in afara pe post de consul, siplomat sau chestii de genu afiliate ambasadelor.Salutare