| christine10 a întrebat:

Sunt in clasa a XI-a si cu toate ca ar trebui sa stiu ce facultate as vrea sa urmez pe viitor, nu ma pot hotari...sunt la profilul filologie bilingv engleza si dintre toate materiile, cel mai mult ma atrag romana si engleza...imi place foarte mult si spaniola, dar nu se face la liceu. Trebuie sa mentionez ca as vrea sa urmez o facultate in Marea Britanie, insa sunt foarte indecisa in ceea ce priveste profilul. Ce recomandari aveti?happy

2 răspunsuri:
| Ibrahimovic a răspuns:

Facultatea de Litere happy thinking

| maria6 a răspuns:

Daca vrei in UK si iti place engleza, ar fi bine ceva profil filologic. Lista facultatilor o ai aici http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_universities_in_the_United_Kingdom