| LeonardLeonte a întrebat:

Ce facultati de 3 ani sunt in Bucuresti?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Multe sunt, doar nu vrei sa ti le spunem pe toate...

| danutzu96 a răspuns:

Asta e criteriul dupa care iti alegi facultatea? Facultatea o alegii dupa pasiunile si inclinatiile tale, nu cum aud si pe la ceilalti colegi " Am venit aici ca : e usor, am auzit ca se castiga bine in doemniu, ca asa a vrut mama, etc"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate sunt de trei ani. Cu exceptia: medicina (6 ani), drept (4 ani), inginerie (4 ani). In general sunt de 3 ani facultatea si 2 ani masterul. Litere, psihologie, teatru, Matematica, Sport etc...sunt de 3 ani peste tot in tara.