| Mirunabball4 a întrebat:

Ce fel de corpuri pot fi magnetizate? fundita

Răspuns Câştigător
| Smiley a răspuns:

Corpurile din fier se magnetizeaza temporar iar cele din otel se magnetizeaza permanent... funda?

3 răspunsuri:
| Tequila a răspuns:

Cele care contin fier -___-

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

CORPURILE din fier
Gen:ace, bani(de 10 bani),lame, lamele cutitelor, brose(din fier) etc

| joker_4329 a răspuns:

Corpurile din fier sau aliaje din fier
cred ca sti cum se procedeaza
adica pui un magnet pe un fier.il lasi cateva minute.si acest fier va fi ca un ''magnet'' pentru putin timp
daca lasi magnetul mai mult pe acel fier ...acel fier se magnetizeaza permanent...adika poate atrage la randul lui fier sau aliaje din fier. timp indelungat
sper ca e bun raspunsu meu
pup:X