| denrazvan a întrebat:

Ce fel de informatica se face la scoala. serioasa:neserioasa

22 răspunsuri:
| DEBrown a răspuns:

Daca esti la informatica intensiv, atunci faci mai serios... oricum, daca vrei sa inveti, lucrezi de unul singur acasa.

| Alyra a răspuns:

Informatică dinaia de care te doare capul şi din care nu pricepi nimic.

| denrazvan explică (pentru Alyra):

Nu pricepi ca nu iti place/nu esti interesat :dar daca te "prinde"

| Alyra a răspuns (pentru denrazvan):

Nu îmi place pentru că nu o înţeleg. big grin

| denrazvan explică (pentru Alyra):

Probabil ca de unde ai "invatat "tu sau cine te-a invatat a facut asta prost
te obicei profesori de informatica fac la clasa doar probleme de mate
din punctul, meu o pare prostie pentru ca un programator nu v face tot timplul ecuati :asta se intampla din cazuza ca profesori nici ei nu stiu :i a pune tu un prof de mate sa iti faca un mic soft si fii atent daca ii iesi

| Alyra a răspuns (pentru denrazvan):

Profesorul nu a explicat bine, asta-i clar.

| denrazvan explică (pentru Alyra):

Ideea era nu sa explice bine ci sa va arate exemple de programare nu de calcule

| Alyra a răspuns (pentru denrazvan):

Ideea e că eu n-am un program întreg şi corect în tot caietul ăla.

| denrazvan explică (pentru Alyra):

Te cred :am un prieten care e la mate info si nu prea stie mare lucru
dar daca acel elev chiar vrea sa invete si nu poate e cam stupid

| Alyra a răspuns (pentru denrazvan):

Practic, în clasa mea, nu sunt mai mult de 5 persoane care să înţeleagă. Deci, e totuşi prea grea. Poate dac-aveam o carte.
Auzi, dar tu te pricepi la informatica asta? big grin

| denrazvan explică (pentru Alyra):

Eu invat sa programez. pana acum am asimilat cateva cunostinte
dar daca vrei sa ma intrebi ceva in legatura cu programarea sau cu, calculatorul poti sa ma intrebi orice adrsa mea de yahoo este denrazva@yahoo.com sau pe mess denrazva

| Cezar a răspuns:

Basic. Microsoft Excel, Power Point, WordPad ( Inveti cum sa folosesti setarile si alte atributii )
La profiluri de informatica inveti mult mai multe, programari C++ cu totul alte chestii!

| neutrino a răspuns:

La o scoala serioasa, se face informatica serioasa, nu se fac "chestii", asa cum raspund unii!

| denrazvan explică (pentru neutrino):

Nu ma astept sa invat nu stiu eu ce dar macar acel dascal sa srie daca am o intrebare de adresat happy

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Ăăă... Păi nu-i normal să se facă serioasă? :s

| denrazvan explică (pentru 六兆年と一夜物語):

"ba" e normal sa se faca serioasa din moment ce acel elev doreste o cariera in domeniu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic serios!
Mai mult Counter Strike! laughing rolling on the floor
Cred ca o sa lucrati la prostia aia de PowerPoint laughing rolling on the floor

| JeffRider93 a răspuns:

raised eyebrows La inceput se invata despre programe, apoi despre calcule si chestii.

| FredFlintstone a răspuns:

Depinde de profil si prof happy chestia cu power point, excel se face la materia numita TIC

| PerianuPaula99 a răspuns:

Nimic serios.

| SMSK8Crew a răspuns:

Depinde de profil happy

| Mondialu112 a răspuns:

Nimic serios