| JustMe15 a întrebat:

Ce fel de oglinda au lateral, in afara, automobilele? De ce?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Oglinda retrovizoare. Atat oglinzile exterioare cat si cea interioara sunt pentru a putea vedea ce se intampla in spate.
Le folosesti inaintea unei depasiri, ca sa vezi daca nu cumva te depaseste pe tine cineva, dupa depasire ca sa nu intri prea din scurt inapoi, pe banda ta de mers. NU se folosesc pentru machiaj!

2 răspunsuri:
| olixandru a răspuns:

Sunt oglinzi convexe si asferice, pentru mai multe detalii poti vizita http://pretoglinziauto.ro/

| alinexexeexexex a răspuns:

Au aglinde retrovizuare si ajuta soferul sa vada miscarile masinilor din spetele lui