| revengeeee97 a întrebat:

Ce fluviu nu se varsa in nicio mare?

Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Cursul superior al fluviului Congo, cunoscut sub numele de râul Lualaba, este doar parțial navigabil. Inițial acesta curge spre nord printr-un defileu abrupt și stâncos, apoi șerpuiește prin mlastini acoperite de trestie și se varsă în lacul Kisale.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cel care se varsa intr-un lac. Vezi la Baikal.

| corolav a răspuns:

Pot fi acelea care se varsă nu în mare sau ocean ci într-un golf.
Sau, dacă e cumva o glumă, sau un joc de cuvinte, de exemplu „romanul - fluviu" nu se farsă în nicio mare.

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Sunt o gramada care se varsa in oceane! despre asta e vorba? nu e prea clara intrebarea!