| AndradaNicoletaRaluca a întrebat:

Ce gen s-ar putea da la Evaluarea Naţionala la clasele a-VIII-a la limba română?

Răspuns Câştigător
| DiannaaMiha a răspuns:

Buna! Si eu sunt intr-a VIII-a si cred ca o sa fie destul de usor, din ce am inteles eu o sa fie putin mai greu decat subiectele de la sesiunea speciala de la olimpicii sportivi...sansele mai mari ar fi sa ne cada liric-(demonstratie gen sau ca este pastel sau semnificatia titlului) pentru ca pe asta l-am facut la inceputul clasei.
Din ce am vazut eu in ceilalti ani sau dat texte epice...
Nu stiu ce sa spun...invata tot. Bafta :*

6 răspunsuri:
| n1445 a răspuns:

Genul liric sau epic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că se dă liric deoarece anul trecut s-a dat epic.Acum nu ştiu sigur.happy

| FlorinFindus a răspuns:

Ma intreseaza straight face

| WarriorInReserve a răspuns:

Genul masculin, feminin şi neutru.

| Dinu_Teddy_1996 a răspuns:

Liric sau epic
Si eu dau marti la romana laughing

| mellymelyndutza a răspuns:

Eu cred ca vom avea cel mai probabil de demonstrat ca textul repectiv este fabulahappy