| victorasM a întrebat:

Ce credeti ca va pica la compunerea B Subiectul I de la Evaluarea Nationala Claasa a VIII-a la Limba Romana. Dau Funda happy

Răspuns Câştigător
| MaStErShOt a răspuns:

In ultimii 2 ani s-a dat gen epic, la sesiunea speciala de anul' asta s-a dat tot gen epic (basm), acum cred ca o sa dea gen liric, dar avand in vedere ca este anul lui Caragiale (100 de ani de la moartea lui) poate da schita, deoarece se poate tine cont de asta. Eu cred : Schita sau gen liric!

| victorasM explică (pentru MaStErShOt):

Si la schita cred ca o sa dea rezumat daca va pica.

5 răspunsuri:
| Ioana998814 a răspuns:

Schita e cea mai simplahappy

| Ea_De_1997 a răspuns:

Depinde.big grin

| immabe a răspuns:

Depinde, anul acesta cel mai pribabil schita, dat fiind faptul ca este anul Caragiale. Insa e foarte posibil ca rezumatul sa constitue si el subiect pentru evaluarea nationala ( rezumatul se regaseste si in varianta ministerului). Sper ca te-am ajutat. happy

| Fratziwear_Sebyy_1999 a răspuns:

Eu cred ca genul liric, schita e mai greu sa pice, pentru ca trebuie sa ai tot textul in fatawinking happy