| Nastia a întrebat:

Ce idei de subiecte pentru proiect la psihologie imi puteti da?

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Visele.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Actul seducerii femeii de catre barbat din perspectiva a psihologiei comparat cu negocierea.

nony
| nony a răspuns:

Sa ¨traduci¨ ce a scris @Zbenguici rolling on the floor

| Victoria a răspuns:

Structura tripartita a psihicului uman(inconstient=sine, subconstient=supraeul, constiinta=eul)
Gandirea, proces cognitiv superior
Personalitatea umana
Afectivitatea
Si multe altele. Daca ai nevoie de informatii da-mi mesaj.

| antonia09 a răspuns:

Buna,

Ai putea incerca sa tratezi un subiect despre psihologia juvenila. In mass-media gasesti tot timpul cate un caz social bazat in special pe abandon juvenil, divorturi care afecteaza minorii.
Cu siguranta vei gasi despre ce sa scrii in proiectul tau.
Mult succes,

| TipulVerde a răspuns:

Eu stiu, ai putea sa scrii despre traume sau despore sinucidere, poate ucigasi in serie, dictatori, aproape orice legat de om poate fi bagat in oala psihologiei. Gandeste-te si tu la ceva care ti se pare tie interesant. Eu daca as avea de facut un proiect la psihologie s-ar chema "De ce si cum ucide omul" si m-as referi exact la asta, la crima si toate formele ei.

| StarDust a răspuns:

socializarea individului si impactul socialului asupra personalitatii.

paradigmele psihologiei.

factori care au favorizat aparitia psihologiei ca stiinta

idei si reprezentanti ai gandirii psihologice...

ceva in genutongue sper sa nu fi zis ceva gresit...

memorie. constiinta.thinking nu mai stiu ce faceam in liceu

| yoyodedeea a răspuns:

Manipulareatongue