| Kassandra1408 a întrebat:

Ce imi puteti spune despre Universitatea Hyperion? Mai precis, facultatea de jurnalism. Se da admitere? Daca da, atunci unce pot gasi subiectele? Si este o facultate buna? Are dotarile necesare?
Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Ioana2012J a răspuns:

Acte necesare inscrierii la Hyperion:
-Diploma de bacalaureat/adeverinta(original)
-Certificat de nastere (copie legalizata)
-Certificat de casatorie(copie legalizata) - pentru candidatele/candidatii care si-au schimbat numele in urma casatoriei
-Adeverinta de sanatate (de la medicul de familie)
-3 fotografii color (tip BI)
-Copie xerox BI sau CI
-Dosar plic
+ Taxa de inscriere de 100 RON

Si eu imi doresc sa dau la jurnalism, dar as prefera mai degraba Facultatea de Jurnalism si Stiinte ale Comunicarii din cadrul Universitatii Bucuresti, am cunostinte pe acolo si am auzit ca este f buna. In schimb, Hyperion este acreditata particular, pe cand la cealalta poti intra fara probleme, pe baza unui concurs (la limba si literatura romana), deoarece este o facultate de stat.