| anonim_4396 a întrebat:

Ce imi recomandati, facultatea de psihologie sau politehnica?

Răspuns Câştigător
| MgdDroopy a răspuns:

Sunt domenii atât de diferite.
Trebuie să te gândești ce vrei sa faci in viitor. Că de învățat, dacă vrei, înveți oriunde. E greu atunci cand nu îți place și nu înveți.
Dacă faci psihologia doar pentru ca scapi mai usor, sigur nu o să profesezi. Și o sa ajungi, ca mulți alții, făcând altceva necalificat.
La fel si cu politehnica.
Doar tu găsești răspunsul la întrebare.
Psihologia este un domeniu superb, dar nici poli nu e de aruncat :-)

10 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

De unde sa ghicim noi ce inclinatii ai tu, in asa fel incat sa ne dam cu parerea?
Sunt asa de diferite una de alta, ca poti sa dai si cu banul; e tot un drac.

| AvalohAlyn a răspuns:

Ce iti place tie mai mult sa faci pe viitor.Eu iti recomand psihologia.E foarte frumoasa profesia de psiholog. Spre ce ai tu chemare, acolo sa te duci.Succes

| L1feDRAIN a răspuns:

Ce-ti place tie mai mult,
ca nu am de unde sti cum esti tu.

| Cristinaaa57 a răspuns:

Psihologie,cu siguranta

| Katherine20 a răspuns:

Depinde ce îți place ție mai mult.
Eu aș alege psihologia la politehnică iti trebuie mate, fizica, info.

| Adminul000 a răspuns:

Eu iti recomand psihologien!

| Drăghici_George_1996 a răspuns:

Politehnica daca esti bun la mate, fizica si informatica.
Daca esti dispus sa tocesti du-te la psihologie

| CyBernetiKGT a răspuns:

Acum, depinde de tine e decizia ta, eu iti recomand politehnica, app un psiholog nu castiga foarte mult de la stat!

| judithsb18092000 a răspuns:

Depinde,dar eu cref ca de psihologie!