| cocolina a întrebat:

Ce inseamna Bibliografie selectiva...thinking la un referat la psiho:d

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Bibliografie selectiva inseamna doar lucrurile esentiale. Cele mai frumoase opere, perioadele importante, anii de glorie. Trebuiesc evitate detaliile nesemnificative.

6 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Adica nu enumeri toate cartile, articolele din care te-ai documentat, ci le mentionezi doar pe cele reprezentative.

| cocolina explică:

Mersi:*

| dany4 a răspuns:

Este bibliografia din care ti a fost dat sa faci aceea lucrare sau referat, doar aia, nu trebuie sa iei detalii din alte parti sau alte bibliografii

| nobody like me a răspuns:

In ce contxt daca nu tie cu suparare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Co ce context?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bibliografia inseamna sa iei numai lucrurile esentiale big grin