| razvi5665 a întrebat:

Ce inseamna deja vu?

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Adica in momentul in care traiesti ceva, ai impresia ca lucrul ala ti s-a mai intamplat, ca ai mai avut parte de o experienta la fel. Conform hinduismului, face referire la vietile anterioare, dar conform stiintei, fenomenul are loc cand creierul confunda anumite notiuni, cand iti da eroarelaughing

4 răspunsuri:
| Daniel9988 a răspuns:

Cand TU de acum 1000 se ani se intalneste cu TU din prezent si isi dau seama ca ca de fapt era mai bine sa nu se intalneasca.

| razvi5665 explică (pentru Daniel9988):

Cu fraza asta poti face film SF laughing)

| Tabia a răspuns:

Este atunci cand traiesti un moment si ai o senzatie de parca l-ai mai trait odata sau ti s-a mai intamplat cu exactitate.

| Lovemydoggy a răspuns:

Momentul acela cand ai senzatia ca ti s-a mai intamplat acea intamplare prin care treci atunci.