| Jadis a întrebat:

Ce inseamna drepte CONCURENTE? Am o tema de facut si nu mai imi gasesc vechile caiete de clasa a 7a.

15 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Doua drepte care au un singur punct comun : O este punctul de intersectie

| UNfriendLY a răspuns:

2 drepte care au un singur punct comun sunt concurente

| lovem3 a răspuns:

Doua drepte care au un singur punct comun se numesc drepte concurentehappy

| madaa_9439 a răspuns:

Doua sau mai multe drepte care se intersecteaza intr-un punct (au un punct comun).

| dianaxD a răspuns:

Dreptele concurente sunt acele drepte care se intersecteaza intotdeauna intr-un punct, numai unul. :d

| Saturday a răspuns:

Drepte intersectate;). ele au un punct comun in care se intalnesc(unul singur)

http://www.google.ro/......tp?/imgres r:6, s:0 astea-s dreptele concurente.numai ca in imagine nu arata punctul ci un cadru.totusi iti dai tu seama

| LucianCV a răspuns:

Doua sau mai multe drepte care se intersecteaza intr-un punct de obicei notat cu O.
Asta e e de clasa a 7-a ci de clasa a 6-awinking. Eu sunt in a 7-abig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doua drepte care se intersecteaza intru-un punct se numesc drepte concurente...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Drepte care au un punct comun

| ByAnCaPySy2001 a răspuns:

Doua drepte care au un singur punct comun....se deseneaza in x...bineinteles cu masurile care le arata acolohappy fundita?

| florizx55 a răspuns:

Dreptele concurente
suntdreptele care se intersectaza intr-un punct(au un punct comun)

Alte răspunsuri
| Moraru_Ionut_1997 a răspuns:

Dreptele care au acelasi punct comun

| OitaStefania a răspuns:

Dkfvkvkvb

| AlwaysHappy03 a răspuns:

Sunt numite concurente doua sau mai multe drepte care au un singur punct comun. Paralele sunt numai acele drepte care nu au niciun punct comun, dar sunt situate in acelaşi plan comun. Dreptele vor fi necoplanare daca fac parte din planuri diferite.
Stiu ca am vorbit putin pe langa subiect...big grin sper ca te-am ajutat