| Ralux a întrebat:

Ce inseamna expresia incurca-lume? Credeam ca un om care creeaza probleme dar apoi mi s-a spus ca e de fapt un om care face promisiuni si nu se tine de cuvant. Pe cine sa cred? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| DimLight a răspuns:

Pai daca faci promisiuni oricum incruci lumea (e corect) happy
depinde si de context dar al doilea exemplu evidentiaza sensul expresiei

1 răspuns:
| MâţaD a răspuns:

Un incurca-lume e un pierde-varahappy.Un om care, dupa cum ii spune si numele, incurca lumea.Nu stie de capul lui si pierde timpul fara rost.Eu asa credhappy