| Petrovic a întrebat:

Ce înseamnă higher intermediate level la engleză? A1, A2, B1, B2, C1 sau C2?
Unde pot urma astfel de cursuri?

5 răspunsuri:
| Legion7X a răspuns:

Nivel de mijloc/intermediar mai ridicat

Adică dacă de la o treaptă de mijloc la o treaptă mai superioară în avansarea cunoștințelor.

| Petrovic explică (pentru Legion7X):

Ce ar trebui să știu de acest nivel?

| Legion7X a răspuns (pentru Petrovic):

Păi dacă faci vreun curs înseamnă că cursul te ajută să-ți dezvolți capacitatea de vorbire a englezei de la un nivel de mijloc adică intermediar la un nivel mai ridicat adică higher

| alexfab33 a răspuns:

Inseamna B2 adica ai o stapanire buna de limba engleza, spre avansat. Poti urma cursuri de limba engleza, informeaza-te in orasul tau

| Petrovic explică (pentru alexfab33):

București sau Brașov, 1 din 4 zile mi-o petrec în Brașov.