| HappySadness a întrebat:

Ce inseamna "magna cum laude"?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Magna cum laude(cu deosebita apreciere, distinctie) este cel mai mare calificativ acordat in invatamantul universitar, mai ales la obtinerea unor titluri stiintifice, cum este cel de doctor. Numai bine!

9 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Magna cum laude este o distinctie academica, insemnind o diploma cu valoare de maxima onoare.Cuvintul in sine doar inseamna cea mai mare lauda.

| Castorul a răspuns:

Nu stiu in traducere exacta, dar stiu ca inseaman "cu maxime felicitari" adica cum nu se poate mai bine happy

| Dennys1521 a răspuns:

Ceva pe latinabig grin

| MistiqueAngeL a răspuns:

MAGNA CUM LAUDE - Cu deosebita lauda, distinctie (mentiune pe diplomele de doctorat). Funda?

| irynnel a răspuns:

Cu deosebita distinctie, se mentioneaza pe diplomele de doctorat

http://irinelpintilie.blogspot.com/

| ProCoSmYn a răspuns:

Laudă cu o mare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu mare onoare-magna cum laude
cum laude"-cu onoare
summa cum laude - cu cea mai mare onoare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E in latina.Cauta si u pe nethappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu deosebita lauda, distinctie (mentiune pe diplomele de doctorat). Funda?